1000 Amps, Cutler-Hammer, NH361000A, 600 Volts
Manufacturer: Cutler-Hammer
Model: NH361000A
Amps: 1000
Part: NH361000A
Stock # 22-10126
For Sale by Midwest Electrical Testing
Gold Level Dealer
Surplus Record Dealer Since 1966
  Greg Holmes
Inquire Further with Midwest Electrical Testing!
Buyers Who Viewed This Listing Also Viewed …
1000 Amps, ABB #K7TK, Molded Case Circuit Breaker, 3-pole, 240-600 Volts, 3PH
Seller: Powerhouse Systems Llc
Location: Niota, TN
Mfr: Abb
Model: CIRCUIT BREAKER
1000 Amp. Square D PowerPact #RGA36100CU43AE1ABLV.YP, I-Line Breaker, Micrologic 5.0A, 3P, 600 Volts
Seller: Quantum Technology
Location: Shippensburg, PA
Mfr: Square D
Model: MICROLOGIC 5.0A
1000 Amps, Westinghouse, PB2500F, Circuit Breaker, 3 Pole 600 VAC, 177C181G41
Seller: OK Sales Inc
Location: Burlington, NC
Mfr: Westinghouse
Model: PB2500F
WE CAN SHIP THIS ITEM!, PLEASE MESSAGE FOR A QUOTE PRIOR TO PURCHASING., SHIPPING IS NOT INCLUDED IN THE PURCHASE OF THIS ITEM., Westinghouse PB2500F Circuit Breaker 1000 Amp 3 Pole 600 VAC 177C181G41 CAN SHIP, Brand: Westinghouse, Frame MPN: PB2500F, Type: Circuit Breaker, 1000 Amp Trip, 3 Pole, 600 VAC, Breaker ...more
1000 Amps, Eaton / Cutler-Hammer / Westinghouse, NC31000, #1413275
Seller: RESA Power Solutions
Location: Cerritos, CA
Mfr: Westinghouse
Model: NC31000
GE Tkm K1200 Line Mccb, 1000 Amps Thermal Mag Trip Generic Item Number
Seller: National Switchgear - Circuit Breakers etc.
Location: Lewisville, TX
Mfr: Mag
Manufacturer Electric Product Family TKM Type of Molded Case Breaker TKM3F Frame Rating (Amps) 1200A Frame Rating (KA) 30 Trip or Rating Plug Rating 1000A Shipping Width 14 in Shipping Height 24 in Shipping Depth 14 in Shipping Weight 30 lb.