108" width x 72" H x 48" L Thermcraft #OBR-72-108-48-1A, 3 door electric oven, 500°F, 2002
Manufacturer: Thermcraft
Year: 2002
Wide: 108.00
High: 72.00
Deep/Long: 48.00
Degrees: 500°F
Stock # 17495
For Sale by Blumberg Machinery Co
Platinum Level Dealer
Surplus Record Dealer Since 1971
  Jerry/ Ryan
Description
500 DEGREE THERMCRAFT MODEL OBR-72-108-48-1A 3 DOOR ELECTRIC OVEN
New 2002
SPECIFICATIONS:
Heat Capacity 500 Degrees
Max. Height 72"
Max. Width 108"
Max. Depth 48"
Get Your Price from Blumberg Machinery Co!
Buyers Who Viewed This Listing Also Viewed …
108" width x 72" H x 48" L Thermcraft #OBR-72-108-48-1A, 3 door electric oven, 500°F, 2004
Seller: Blumberg Machinery Co
Location: Bannockburn, IL
Mfr: Thermcraft
Model: OBR-72-108-48-1A
Year: 2004
500 DEGREE THERMCRAFT MODEL OBR-72-108-48-1A 3 DOOR ELECTRIC OVEN, New 2004, Heat Capacity 500 Degrees, Max. Height 72", Max. Width 108", Max. Depth 48".
111.8" width x 55.3" D x 98" H Benko #E16-Sahara, Electric Cabinet Heater, 1999